نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
سه شنبه 19 سرطان 1397 ساعت: 13:57726
-
الف
+

پاک نیت: نه پدر سالاری آن موقع نه تنها گذاشتن پدر و مادر زمان حاضر

10 دلو 1331 در «کازرون» چشم به جان گشود؛ 17 ساله بود که با فعالیت در تیاتر وارد دنیای هنر شد و در 52 نمایش اشتراک داشته است.

بیست سال بعد به فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون ایران پرداخت و با کرکتر «حسام بیگ» در سریال پرطرفدار «روزی روزگاری» به محبوبیت زیادی دست یافت.

محبوبیت این بازیگر ایرانی با سریال های «پدر سالار» و « پس از باران» ادامه یافت و در سریال «یوسف پیامبر» کرکتر «یعقوب (ع)» را به بهترین شکل ممکن ایفا کرد.

«محمود پاک نیست» و همسرش «مهوش صبرکن» دیگر بازیگر ایرانی زنده گی آرام، بدون جنجال و صمیمانه ای دارند و بعد از گذشت سال ها از ازدواج شان و فرزند و عروس و نواسه دار شدن هنوز عاشق هم هستند و این دوست داشتن همراه شیرینی را می توان در حرف های شان هم احساس کرد.

این 2 زوج هنرمند ایرانی کارهای زیادی را در کنار یکدیگر در عرصه های مختلف بازی کرده اند که شاید محبوب ترین آن ها سریال «پس از باران» بود که در آن «مهوش صبرکن» کرکتر خشوی ارباب داستان «محمود پاک نیت» را بازی می کرد.

پاک نیت این روزها با سریال «پدر سالار» مهمان خانه تمامی فارس زبانان شده است؛ سریالی که شاید یکی از زیباترین آثار تلویزیونی ایران با موضوع نقش و جایگاه پدران در خانواده باشد. این سریال در سال 1374 روزهای یک شنبه، از تلویزیون ایران نشر می شد و آن قدر محبوبیت داشت که اکثر مردم در آن ساعت به پای تلویزیون های خود می نشستند.

خبرنگار آی فیلم2 به بهانه نشر این سریال گپ و گفتی کوتاه با «محمود پاک نیت» داشته که در ادامه می خوانیم:

آی فیلم2: بسیاری از بیننده گان ما شما را با نام «یعقوب نبی » در سریال «یوسف پیامبر» می شناسند، خودتان را برای برای مخاطبان فارس زبان ما معرفی کنید و بگویید تاکنون در چی سریال هایی نقش آفرینی کرده اید؟

پاک نیت:

متولد 1331 در «کازرون» هستم و از سال 1367 به فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون پرداختم. « روزی روزگاری»، «شب دهم»، «پس از باران»، «یوسف پیامبر»، «نفس گرم» , «ساختمان 85» و ... از جمله سریال هایی است که تا کنون در آن ها نقش بازی کرده ام.

آی فیلم2: این روزها سریال «پدر سالار» از کانال تلویزیونی آی فیلم2 نشر می شود که با اقبال خوبی هم از سوی فارس زبانان مواجه شده است، کمی در خصوص کرکتری که در این سریال داشتید، بگویید:

پاک نیت:

من کرکتر «جلال» را در این سریال بازی می کردم؛ یکی از پسرهای «اسدالله خان» که در یک «مستری» کار می کند و با دختر خاله خود ازدواج کرده است. خشوی جلال کینه یی قدیمی از پدرسالار در دل دارد و به همین دلیل با دخالت های بی جا در زنده گی فرزندان اسدالله خان کوشش می کند تا به گونه یی انتقام بگیرد.

بازی در این سریال یک کار دلی بود و همه بازیگران با عشق و علاقه در آن نقش آفرینی کردند.

آی فیلم2: خودتان سیستم پدرسالاری را قبول دارید؟

پاک نیت:

سریال «پدرسالار» به یکی از فرهنگ های کهن و قدیمی ایرانی_ اسلامی یعنی همان «ارتباط به والدین» نگاه جدی داشت به همین خاطر توانست یکی از ماندگارترین سریال ها با موضوع نقش «پدران» در فامیل شود.

 سیستم پدرسالاری به نوعی که در این سریال دیده می شود شاید یک زمانی کاربرد داشته ولی اکنون و در شرایط کنونی مردم به خصوص جوانان با آن ارتباط برقرار کرده نمی توانند؛ من می گویم نه پدر سالاری آن موقع نه تنها گذاشتن پدر و مادرها در زمان کنونی و بهتر است مسلکی بین این دو را در زنده گی مان پیش بگیریم.

آی فیلم2: اگر خاطره یی از این سریال بعد از گذشت حدود دو دهه در ذهن دارید خوشحال می شویم با بیننده گان ما در جریان بگذارید:

پاک نیت:

یادم می آید زمان فلمبرداری این سریال ما در شیراز زنده گی می کردیم و من برای اینکه در رفت و آمد نباشم شب ها در همان خانه «پدر سالار» می خوابیدم و خاطره زیادی از آن دارم . می توانم بگویم در و دیوار آن خانه برای من خاطره است.

آی فیلم2: یکی دیگر از سریال هایی که از آی فیلم2 نشر شد و شما در آن نقش آفرینی کردید «یوسف پیامبر» بود؛ این سریال با اقبال بسیار خوبی از سوی فارسی زبانان مواجه شد. دلیل محبوبیت سریال های اینچنینی را در چه می دانید:

پاک نیت:

سریال «یوسف پیامبر» برگرفته از قصص قرآنی است و می توان داستان آن را یکی از بهترین قصه هایی دانست که در قرآن می خوانیم. موضوع این سریال به گونه یی بود که همه عاشق آن شدند و اگر هزار بار هم از تلویزیون نشر شود باز مردم آن را تماشا می کنند چرا که مردم با سریال هایی اینچنینی بیشتر ارتباط برقرار می کنند؛ مرحوم سلحشور (کارگردان) برای این سریال خیلی زحمت کشید خدا رحمتشان کند.

آی فیلم2: شما جزو آن گروه از هنرمندانی هستید که زنده گی مشترک شان سال های سال دوام داشته ، رمز خوشبختی تان را در چه می دانید و چه توصیه یی برای جوانان دارید؟

پاک نیت:

من معتقدم که اگر در زنده گی راستی، درستی و صداقت وجود داشته باشد زنده گی هم دوام زیادی دارد اما اگر بی صداقتی و دروغ وارد زنده گی آدم ها شد دوامی نخواهد داشت.

من خطاب به تمام جوانان که در هر حرفه یی مصروف کار هستند (آهنگر، بازیگر، دکان دار و...) می گویم که هیچ چیز در دنیا بهتر از صداقت نیست و با دروغ ، کاری پیش نخواهد رفت.

ب م

نظر شما
ارسال نظر
+