نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
چهارشنبه 21 سنبله 1397 ساعت: 17:57127
-
الف
+

معرفی گزینه‌های سینمای ایران برای اسکار 2019

با اعلام لست اسامی هیات معرفی فلم ایرانی سه فلم در گزینه‌های نهایی معرفی به اسکار قرار گرفت

به گزارش آی فیلم 2 ، هرساله کشورهای مختلف صاحب سینما، نماینده‌ای را به طور رسمی به آکادمی اسکار معرفی می‌کنند تا در بخش فلم غیر انگلیسی زبان مورد بررسی و رقابت قرار بگیرد.

هیات معرفی فلم ایرانی به فرهنگستان علوم و هنرهای سینمایی ، به فهرستی کوتاه مرکب از سه فلم «بدون تاریخ، بدون امضاء»، «تنگه ابوقریب» و « شماره ۱۷سهیلا» برای بررسی‌های تکمیلی رسیده است.

فلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» ساخته «وحیدجلیلوند» ، داستان این فلم درباره کاوه نریمان است که یکى ازطبیبان طب عدلی است و در محل کارش با جنازه یی مواجه می شود که او را پیش از این می‌شناخته است و اتفاقاتی در پی آن می افتد.

از بازیگرانی که در این فلم نقش آفرینی کرده اند میتوان به «امیر آقایی» ، «هدیه تهرانی» ، «نوید محمدزاده» ، «سعید داخ» ، «علیرضا استادى» و «زکیّه بهبهانی» اشاره کرد.

فلم «تنگه ابوقریب» ساخته «بهرام توکلی» روایت‌گر روزهای پایانی جنگ است و می‌خواهد مصیبت‌ها و دردها و فاجعه‌ای را به تصویر بکشد که بر ایران تحمیل شد تا بسیاری از انسان‌ها را قربانی کند.

«جواد عزتی»، «مهدی پاکدل»، «امیر جدیدی»، «حمیدرضا آذرنگ»، «علی سلیمانی» و «مهدی قربانی» از جمله بازیگران فلم سینمایی «تنگه ابوقریب» هستند. 

فلم «شماره ۱۷سهیلا» ساخته «محمود غفاری» روایت کننده داستان دختری میانسال است که زمان ازدواج او به تاخیر افتاده و با توجه به مشکل ژنتیکی که دارد در تلاش است که هر چی زودتر ازدواج کند تا بچه دار شود.

«زهرا داوودنژاد»، «بابک حمیدیان»، «احسان امانی» و «مهرداد صدیقیان» در این فلم به ایفای نقش می پردازند.

م ح/ ب م

 

نظر شما
ارسال نظر
+