نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
}
پنجشنبه 3 عقرب 1397 ساعت: 13:20152
-
الف
+

بررسی فلم سینمایی «ماهورا» در برنامه «سینما آی فیلم»

«ماهورا» به‌کارگردانی و نویسندگی «حمید زرگرنژاد» و تهیه‌کنندگی «علیرضا جلالی» و «حمید آخوندی» فلمی سینمایی است که در سال 135 هجری خورشیدی تولید شده است.

به گزارش آی فیلم2،  فلم سینمایی «ماهورا» در برنامه این هفته «سینما آی‌فیلم» بررسی می شود.

فلمنامه فلم سینمایی «ماهورا» طی چهار سال تحقیق بر اساس یک واقعه تاریخی نگاشته شده است. قصه فلم در قریه ای سرحدی رخ می‌دهد: بر اساس یک سنت قدیمی زیباترین دختر به عنوان عروس هور انتخاب می‌شود تا یک روز در هفته خود را به آب بسپارد تا هور قهرش نگیرد اما فردی به نام سمور قاچاقبر، عروس هور را اختطاف می کند.

ساعد سهیلی، میترا حجار، کامران تفتی، بهاره کیان افشار، احمد کاوری، مهدی صبایی، مونا فرجاد، یوسف مرادیان، محسن افشانی، مالک سراج و داریوش ارجمند در «ماهورا» ایفای نقش کرده‌اند.

«سینما آی‌فیلم» برنامه ای جدید از کانال تلویزیونی آی فیلم2 است که به سینمای ایران و رویدادهای سینمایی این کشور می‌پردازد و فلم های در حال اکران در سینما و موضوعاتی مثل میزان فروش هفتگی و روزانه‌ فلم ها را بررسی می‌کند. 

هدف از نشر این برنامه معرفی بهتر فلم های سینمایی برای مخاطبان است تا مردم با دست اندرکاران و انگیزه‌های سازنده گان آن آشنا شوند و ترغیب به دیدن فلم در سینما شوند.

این برنامه جمعه ها ساعت 9:45 شام( به وقت کابل) از کانال تلویزیونی آی فیلم 2 نشر می شود.

شما بیننده گان گرامی آی فیلم 2 می توانید با مراجعه به وب سایت ما به آدرس fa2.ifilmtv.com قسمت های پیشین سینما آی فیلم را مشاهده کنید.

 ب م

نظر شما
ارسال نظر