نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
چهارشنبه 14 قوس 1397 ساعت: 13:16226
-
الف
+

نمایش فلم های ترکی ایران در ترکیه

جشنواره «روزهای فلم ترک در سینمای ایران» از 16 قوس در استانبول ترکیه برگزار می‌شود.

به گزارش آی فیلم 2 ، جشنواره «روزهای فلم ترک در سینمای ایران» از جمعه ۱۶ قوس(آذر) تا سه‌شنبه ۲۰ قوس با حضور کارگردانانی از ولایت های تبریز، ارومیه و اردبیل در استانبول برگزار می‌شود.

در این رویداد هنری، ۱۳ فلم کوتاه، ۴ مستند و ۴ فلم بلند به نمایش در می آید.

این برنامه روز جمعه با نمایش فلم «ائو» اثر «اصغر یوسفی‌نژاد» آغاز خواهد شد  ، در روز دوم فلم بلند «سویوق» به کارگردانی «برادران ارک»، در روز سوم فلم بلند «او» از آثار «رهبر قنبری» و در روز پایانی فلم  بلند «سارای» ساخته زنده یاد «یدالله صمدی» به نمایش در می‌آید.

در بخش فلم های کوتاه، «من عصمتم» و «قارا یول» به کارگردانی «لیلا نوروزی»، «قارلی یوللار» و «قارلی داملار» به کارگردانی «هایده مرادی»، «سورمه‌لی قیز» به کارگردانی «داور نجفی»، «فقدان» به کارگردانی «رامین فرزانه» و «پریسا صدائی‌آذر»، «سارانین سسی» و «پل» به کارگردانی «رضا جمالی»، مستند «سؤزسوز عاشیق» و «قفس» به کارگردانی «شهزاد قریشی»، «آغ گؤل» به کارگردانی «مهدی حیدری»، «سازاق» به کارگردانی «علیرضا سلمانپور»، «سلاخ» به کارگردانی «رسول ایران‌زاد»، «حیوان» به کارگردانی «بهمن و بهرام ارک»، «آرداک» و «آغلا» به کارگردانی «اسماعیل منصف»، «کؤزمک» به کارگردانی «علیرضا سلمانپور» و «یونس» طراحی به نمایش در خواهند آمد.

این رویداد با حمایت بخش فرهنگی شاروالی استانبول و با حضور کارگردانانی از شهرهای تبریز، ارومیه و اردبیل ایران به مدت ۵ روز در سینمای «یشیل‌چام» استانبول برگزار خواهد شد.

«رضا اویلوم» پژوهشگر و منتقد سینمایی ترکیه و «رضا صیامی‌» کارگردان ایرانی و مدیر انجمن سینمای جوانان اردبیل در دهه ۷۰، شاروالی استانبول را در برگزاری این رویداد همراهی می‌کنند.

«صیامی» اواخر دهه ۸۰ در جمهوری آذربایجان فعال بود و از دهه ۹۰ در ترکیه شرکت فلمسازی دارد.

فارس نوشت : همزمان با این رویداد در سینما «یشیل‌چام»، نمایشگاه عکسی با موضوع بناها و اماکن شاخص ولایت های تبریز، ارومیه و اردبیل برپا می‌شود .

نظر شما
ارسال نظر