نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
دوشنبه 30 ثور 1398 ساعت: 11:05589
-
الف
+

پیام تبریکی انجیلناجولی به بانوی افغانستانی

صحرا کریمی رییس تازه «افغان‌فلم» مدعی شده که انجلینا جولی هنرپیشه معروف جهانی، برایش نامه فرستاده است.

به گزارش آی فیلم2، «صحرا کریمی» رییس تازه «افغان‌فلم» که به تازگی به در این پُست گماشته شده است، مدعی شده که «انجلینا جولی» هنرپیشه معروف جهانی، برایش نامه فرستاده است.

به گفته کریمی، بانو جولی در این نامه، گماشته شدن بانو کریمی را به ریاست افغان فلم، آغاز یک فصل تازه در کار شناسایی فرهنگ و داستان‌های افغانستان به جهان می‌داند.

او در این نامه، گماشته‌شدن صحرا کریمی را تاریخی گفته‌ است و وی را برای خودش و بسیاری از کسان دیگری در جهان، الهام‌بخش دانسته‌ است.

صحرا کریمی، فلم‌ساز شناخته شدۀ افغانستان اخیرأ در یک رقابت آزاد، از سوی کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی به‌حیث رییس افغان فلم معرفی شد.

بانو کریمی روز گذشته (یک‌شنبه، ۲۹ثور) به‌گونه رسمی کارش را در افغان فلم آغاز کرد.

صحرا کریمی، امروز به‌گونۀ رسمی کارش را هم‌چون رییس افغان فلم آغاز کرد.

در همین حال، «حسینه صافی» سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ از گماشته‌شدن خانم کریمی به ریاست تنها نهاد سینمایی دولتی افغانستان استقبال می‌کند.

حسینه صافی که امروز در مراسم آغاز به کار رییس تازۀ افغان فلم شرکت کرده بود، گفت: «ما برای ریاست افغان فلم، یک خواهر با استعداد و ورزیده، صحرا کریمی را داریم که برای شناختنش به معرفی زیاد هم نیاز نیست.»

طلوع نیوز نوشت: خانم کریمی نخستین زنی است که به عنوان رییس تنها نهاد سینمایی دولتی افغانستان گماشته می‌شود. رییس تازۀ افغان فلم، در کارگردانی فلم‌های سینمایی گواهی‌نامۀ دکترا دارد و در درازای چند سال بیش از سی فلم سینمایی ساخته‌است.

او می‌گوید که تلاش خواهد کرد تا سینمای افغانستان را از حالت منفعلانۀ کنونی نجات دهدو

وی می گوید: «بگویند که در کوه قاف یک تکه سنگ است، ما آن سنگ را در یک ساعت می‌خواهیم که برای ما بیاری، من هزار و یک راه پیدا می‌کنم تا بالاخره آن سنگ را در موقعیتش برسانم. یعنی خصلتم همین است. ولی اگر بگویند و تشریح بدهند که آن سنگ را تو چه جور باید بیاری، این زیاد طول می‌کشد. یعنی من آدم اداری خیلی نیستم، آدم اجرایی استم.»

در پیوند با این خبر بیشتر بخوانید:

«صحرا کریمی» در راس بزرگترین نهاد سینمایی افغانستان قرار گرفت

«صحرا کریمی» در جشنواره فلم فجر ایران

بانوانی که چهره سینمای افغانستان را تغییر دادند

ب م

نظر شما
ارسال نظر