نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
2035
-
الف
+

«فرهاد اکبر» آوازخوان جوان و محبوب افغانستانی از ناگفته ها سخن گفت + فلم

«فرهاد اکبر» آوازخوان جوان و محبوب افغانستانی در «ویژه برنامه عید سعید فطر 98» شبکه آی فیلم 2، اشتراک نمود.

به گزارش آی فیلم ۲،  «فرهاد اکبر» آوازخوان محبوب افغانستانی به همراه دیگر هنرمندان و فرهنگیان افغانستانی از جمله «حبیب محمدی» کارگردان و بازیگر افغانستانی ، «محمد حسین احمدی» خطاط و هنرمند افغانستانی  و «سید نادر موسوی» سردبیر مجله کودکان آفتاب در «ویژه برنامه عید سعید فطر 98» شبکه آی فیلم 2 ، اشتراک نمود.

 «فرهاد اکبر» در این برنامه با اجرای پارچه ای از آلبوم جدیدش به درخواست فراوان طرفدارانش در شبکه آی فیلم 2 ، پاسخ مثبت داد.

«ویژه برنامه عید سعید فطر 98» کانال تلویزیونی آی فیلم2 ، شام روز 14 جوزا ساعت 21 به وقت تهران و کابل و 21:30 به وقت دوشنبه با اجرای «سید محمد بشیر موسوی» و «نادیا پروانی» به روی آنتن رفت. 

 «فرهاد اکبر» ، 5 اسد 1365 هجری خورشیدی در هرات تولد یافت و در سال 1375 به همراه خانواده اش به ایران مهاجرت کرد.  هنگامی که 13 سال سن داشت در گروه سرود مکتب عضویت داشت اما به خاطر علاقه یی که به ورزش داشت بیشتر مصروف فوتبال و مسابقات آن بود.

در 18 سالگی موسیقی را تحت نظر اساتید موسیقی افغانستانی و ایرانی فراگرفت.

هدفش از دنبال کردن موسیقی ایجاد اتحاد بین اقوام ساکن در سرزمین های اسلامی از طریق  ترویج ارزش های اسلامی و تجلیل از فرهنگ اسلامی است.

موسیقی «فرهاد اکبر» بیشتر شامل آهنگ هایی با مضامین اسلامی و معنوی است. وی همچنین از موضوعات ارزشی، اجتماعی و بشر دوستانه در موسیقی خود استفاده می کند.

او می گوید در 22 سالگی از لحاظ روحی بیدار شده و راه اسلام را پیش گرفته است و خود را خدمت گزار مسلمانان می داند.

وی در سال 1392 از بهر نشان دادن مظلومیت مردم جنگ زده افغانستان آهنگ «وحدت» را خواند که با استقبال مسلمانان فارسی زبان مواجه شد.

بعد از نشر اولین آهنگ «فرهاد اکبر» در سال 1392 که به 2 زبان فارسی و عربی بود به تعداد مخاطبان او افزوده شد و آهنگ هایش  از رسانه های کشورهای مختلفی چون ایران، تاجیکستان، ترکیه، پاکستان، هند، مالزیا، اندونیزیا و بیشتر کشورهایی که مسلمانان زندگی می کنند ، نشر شد.

سپس ، این آوازخوان جوان افغانستانی ، دومین تک آهنگ خود را تحت نام «آیه رحمت» نشر کرد. این آهنگ در فستیوالی که در هند برگزار شد به عنوان بهترین آهنگ اسلامی سال 2013 از سوی داوران و مردم برگزیده شد.

ح ح / ح ح

نظر شما
ارسال نظر