نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
2427
-
الف
+

ماجرای جراحت مرگبار «آمیتاب بچن» هنگام نقش آفرینی در یک سکانس اکشن

«آمیتاب بچن» 37 سال پیش هنگام نقش آفرینی در یک سکانس اکشن دچار جراحت شدیدی شد.

به گزارش آی فیلم2، امروز جمعه 2 اگوست سال 2019، درست 37 سال از حادثه مرگباری که برای «آمیتاب بچن» پدر سینمای هند اتفاق افتاد می گذرد و به همین خاطر بسیاری از طرفداران این بازیگر پرآوازه بالیوود با گذاشتن پست هایی در فضای مجازی، این روز را روز تجدید حیات زندگی امیتاب بچن دانستند.

ماجرا از این قرار است که در سال 1982 میلادی و درست زمانی که بچن در اوج شهرت خود بود، هنگام فلمبرداری فلم «کولی» و در یک سکانس اکشن که او مجبور بود از بازیگر مقابل خود مشت بخورد، زخم خطرناکی برای آمیتاب بچن رسید و دچار خونریزی داخلی شد.

در آن زمان، بچن را بلافاصله به شفاخانه رسانیدند و او چندین روز بیهوش بود. اما این تازه اول ماجرا بود و بچن که به دلیل عملیات جراحی نیاز به 60 بوتل خون داشت، به ویروس هپاتیت ب یکی از اهداکنندگان خون خود متبلا شد و اوضاع برای این بازیگر پراوازه بالیوود بدتر شد.

صدها هزار طرفدار در آن زمان جلوی دروازه شفاخانه ای که بچن در آن بستری بود جمع شده و برای صحت او دعا می کردند.

بسیاری از طرفداران بچن مدعی بودند که او به قصد زخمی شده بود تا جایی که پدر سینمای هند مجبور شد آن نفر را همراه خود به پیش هواداران خود ببرد و  اعلان کند که سر صحنه این اتفاق افتاده و قصدی هم نبوده است.

اما نفرت مردم از کسی که سر صحنه فلمبرداری بچن را زخمی کرده بود دور شدنی نبود تاجایی که 6 سال هیچ کس به او نقشی نداد و بعد از 6 سال دوباره کارش را شروع کرد.

خبر حادثه مرگبار باچان تبدیل به تیتر اول رسانه‌ها شده بود و «ایندیرا گاندی» نخست‌وزیر وقت که پسرش هم صنفی و دوست باچان بود- برای عیادت از وی شخصا راهی شفاخانه شد.

 وی سرانجام در 7 ژانویه 1983 فلمبرداری را برای فلم کولی را از سر گرفت.

اکنون و پس از گذشت بیش از 30 سال، «آمیتاب بچن» بازیگر 67 ساله سینمای بالیوود در کنار بازیگران جوانی چون سلمان خان، عامر خان و شاهرخ خان با انرژی و در کرکترهای مختلف به ایفای نقش می پردازد و این بازیگر کهنه کار سینمای بالیوود به این زودی ها تصمیمی به خانه نشینی ندارد.

ب م

نظر شما
ارسال نظر