نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
257
-
الف
+

اکران فلم سینمایی «حوّا، مریم، عایشه» در ایران و امریکا

«صحرا کریمی» کارگردان افغانستانی فلم سینمایی «حوا، مریم، عایشه» از اکران فلمش در ایران خبر داد.

به گزارش آی فیلم 2 ، «صحرا کریمی» کارگردان فلم سینمایی «حوّا، مریم، عایشه» که به عنوان فلم منتخب افغانستان برای شرکت در بخش بین‌المللی اسکار ۲۰۲۰ انتخاب شده است، از نمایش این فلم در ایران و امریکا خبر داد.

«صحرا کریمی» در صفحه توییتر خود نگاشته است: فلم «حوّا، مریم، عایشه» به زودی برای چهار ماه در کالیفرنیای امریکا به نمایش عمومی در می آید و مجوز نمایش در ایران را هم گرفت. به زودی در چین و ترکیه و اسلواکی هم اکران عمومی خواهد داشت.

این در حالی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران تاکنون این خبر را تایید یا رد نکرده اند.

«صحرا کریمی» بانوی فلمساز افغانستانی که اکنون ریاست افغان فلم را نیز به عهده دارد در این فلم زندگی سه زن از سه قشر متفاوت جامعه در کابل امروز را به تصویر کشیده است.

فلم «حوّا، مریم، عایشه» داستان سه زن از طبقات مختلف اجتماعی را روایت می‌کند که همگی با چالش‌های بزرگی در زندگی خود روبرو هستند. حوّا یک زن خانه‌دار به شدت سنتی و  باردار است که فقط با فکر کودکی که در شکم دارد، شاد می‌شود. در دنیایی دورتر مریم، خبرنگار تلویزیون که تحصیل کرده در تلاش است تا از شوهر خیانتکار خود طلاق بگیرد. سرانجام عایشه، یک نوجوان است که در رابطه‌ای ناخواسته باردار شده و اکنون آماده پذیرش ازدواج با پسر عموی خود می‌شود تا از شرم اجتماعی مادر شدن ناخواسته جلوگیری کند.

«مریم افشار» ، «حسیبا ابراهیمی» و «آروز آریا پور» از جمله بازیگران اصلی این فلم سینمایی هستند.

گفتنی است که سال گذشته فلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» با نام بین المللی «رونا مادر عظیم» ساخته «برادران محمودی» به عنوان نماینده کشور افغانستان به اسکار معرفی شد.

نود و دومین جوایز آکادمی اسکار در تاریخ ۲۰ دلو(بهمن) 1398 مصادف با ۹ فبروری ۲۰۲۰ میلادی برگزار خواهد شد.

در پیوند با این خبر بیشتر بخوانید :

نخستین دوره جشنواره سینمای افغانستان برگزار می شود

«صحرا کریمی» در راس بزرگترین نهاد سینمایی افغانستان قرار گرفت

فلمساز افغانستانی: فلم «برادران محمودی» اثر شجاعانه ای است

بانوانی که چهره سینمای افغانستان را تغییر دادند

ح ح 

نظر شما
ارسال نظر