نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
262
-
الف
+

سی وششمین جشنواره «فلم کوتاه تهران» برگزیدگان خود را شناخت

مراسم اختتامیه سی و ششمین جشنواره بین‌المللی فلم کوتاه تهران در تهران با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش آی فیلم2، اختتامیه سی‌ و ششمین جشنواره بین‌المللی فلم کوتاه تهران عصر روز گذشته 24 عقرب(آبان)1398 با اعلام برگزیدگان خود به کارش پایان داد.

برندگان بخش های این جشن به شرح زیر معرفی شدند:

بخش داستان کوتاه برای اقتباس:

برگزیده سوم: «خسرو عباسی» خودلان برای شکل «عبری کلمات»

برگزیده دوم: «رقیه کبیری» برای «پاسبان‌های بطنم»

برگزیده اول: «علی جلالی» برای «میدان»

همچنین لوح تقدیر و دیپلوم افتخار این بخش به «کیوان مهرگان» برای «پیوند کتاب و سینما» اهدا شد.

بخش کتاب و سینما:

برگزیده سوم: «امیرمسعود سهیلی» برای «فیلمرغ»

برگزیده دوم: «سامان حسین پور» و «اکو زندکریمی» برای «دیگری»

برگزیده اول: «علی عزیزی» برای «اشغال»

جوایز تحقیق و پژوهش در فلم مستند:

تندیس این بخش به «مینا مشهدی» و «حسن نقاشی» برای «آنجا که باد می وزد» اهدا شد.

جوایز آسیفا:

«سمانه شجاعی» برای انیمیشن «جسم خاکستری» 

نشان انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند:

«روح الله اکبری» برای مستند «جلیل و خلیل»

جوایز بخش هنر و تجربه:

فلم انیمیشن «کلاف» ساخته «ملیحه غلامزاده» 

جوایز ایسفا:

«پیام رضایی» برای فلم به «سبک زمین»

جوایز یونیسف:

«مریم زارعی» برای فلم «مگرالن» 

جوایز بخش بین الملل:

انیمیشن «یک دیگر» به کارگردانی «سارا طبیب زاده» و فلم «آشمینا» از کشور نپال به کارگردانی «دکلر برنسون» جایزه ویژه هیات داوران را دریافت کردند.

جایزه داستانی:

فلم «نهایت راحتی» از کشور فنلاند

جایزه بخش انیمیشن:

فلم «مهاجرت» از کشور صربستان

جایزه بخش تجربی:

فلم «مکان ها» از کشور اسپانیا

جایزه بخش مستند:

فلم «تاریخچه گرگ ها» از کشور پرتگال

جایزه بزرگ و مبلغ سه هزار یورو برای فلم «برادری» از کشور کانادا 

جایزه بهترین فلم با موضوع انسجام ملی:

فلم «لِسِک» به کارگردانی «محمدرضا وطن دوست»

جایزه بهترین فلم با موضوع نشاط و امید به آینده:

«رضا جمالی» برای فلم اینجا «جایی برای فرود نیست»

جایزه بهترین دستاورد فنی و هنری:

«مجتبی موسوی» برای فلم «آقای گوزن»

جایزه بهترین موسیقی فلم:

«هومن راد» ساخت موسیقی فلم «کلاف»

جایزه بهترین فلم با موضوع هویت ملی:

«سیم ششم» ساخته «بهرام عظیمی»

جایزه بهترین بازیگری:

«یاسمن نصیری» برای فلم «عزیز» 

جایزه بهترین فلمبرداری:

«مسعود امینی تیرانی» برای فلم «جونده»

جایزه بهترین تدوین:

«اسماعیل علیزاده» برای فلم «بی ریختی»

جایزه بهترین طراحی صدا:

«مصطفی بهمنی» برای فلم «عزیز»

جایزه بهترین فلمنامه:

فلم «امتحان» نوشته «سونیا حداد» و «فرنوش صمدی» 

بخش انیمیشن

جایزه بهترین کارگردانی:

«کلاف» به کارگردانی «ملیحه غلامزاده»

بخش مستند

جایزه بهترین کارگردانی:

مستند «آنجا که باد می وزد» به کارگردانی «مینا مشهدی مهدی»

بخش تجربی

جایزه بهترین کارگردانی:

فلم «به سبک زمین» به کارگردانی «پیام رضایی» 

جایزه بهترین فلم تجربی:

فلم «وقتی زنی کنار گلی نشسته بعد از 154 سال خسته می‌شود» ساخته «شهریار حنیفه» 

بخش داستانی

جایزه بهترین کارگردانی:

«مهدی موسوی برزکی» برای فلم «عزیز»

جایزه ویژه هیات داوران:

«سعید نجاتی» برای فلم «دابر»

بهترین فلم در بخش سینمای ملی:

فلم «عزیز» به کارگردانی «سید مهدی موسوی برزکی» 

بهترین فلم از نگاه تماشاگران:

فلم «کوچه» ساخته «محمدرضا مصباح» 

م ح /ح ح

نظر شما
ارسال نظر