نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
285
-
الف
+

اهم خبرهای فرهنگی امروز ایران و جهان ؛ از آغاز ساخت فصل دوم سریال «نون.خ» تا رسیدن داعش به تلویزیون

در این گزارش از مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری ایران و جهان در 13 قوس/آذر 1398 با خبر می شوید.

به گزارش آی فیلم2، مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری امروز ایران و جهان (13 قوس/آذر 1398) از این قرار است:

ساخت فصل دوم سریال «نون.خ» آغاز شد

فلمبرداری فصل دوم سریال «نون.خ» به کارگردانی «سعید آقاخانی» آغاز شد و قرار است برای نشر در ماه رمضان سال 1399 خورشیدی آماده نشر شود.

سریال «نون.خ» توسط «امیر وفایی» و «محمد تنابنده» به نگارش درآمده و بخشی از بازیگران فصل قبلی در این فصل نیز حضور دارند.

سریال «تاراز»  قصه‌ای که از دل داعش می‌گذرد

سریال کوتاه «تاراز» به تهیه‌کنندگی «مرتضی رحیمی» و کارگردانی «محمودرضا اسدی» که در لوکیشن های مختلف اصفهان فلمبرداری شده، به زودی از رسانه ملی ایران نشر می شود.

این سریال درباره جوانی به نام «تاراز بختیاری» استاد دانشگاه و متخصص نیروگاه برق است که برای اجرای پلانش به نیروگاهی در سوریه اعزام می شود. حضور تاراز در نیروگاه با حمله داعش همزمان می شود و او برای نجات جان همکارانش، جان خود را به خطر می اندازد و مجروح می شود.

«علی اوسیوند»، «حسین توشه»، «محمود مقامی»، «مینا نوروزی»، «سیما مطلبی»، «مهدی سجادپور» و ... از جمله بازیگران این سریال می باشند.

«مرد ایرلندی» بهترین فلم سال شد

هیات ملی نقد جوایز هیات ملی نقد امریکا، روز گذشته 13 قوس(آذر) لست برترین های سال ۲۰۱۹ را اعلام کرد که در آن «مرد ایرلندی» ساخته «مارتین اسکورسیزی» با بازی «رابرت دنیرو»، «آل پاچینو» و «جو پشی» به عنوان بهترین فلم سال انتخاب شد.

«قصر شیرین» میرکریمی در جشنواره تفلیس

فلم «قصر شیرین» ساخته «رضا میرکریمی» در بخش افق‌های بیستمین جشنواره بین‌المللی فلم «تفلیس» در کشور گرجستان به نمایش در می آید.

م ح / ح ح 

نظر شما
ارسال نظر