نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
708
-
الف
+

نگاهی به «سونامی» در سینماهای ایران+ویدیو

در این گزارش نگاهی به فلم سینمایی «سونامی» انداخته ایم.

به گزارش آی فیلم2، فلم سینمایی «سونامی» اثری درام و ورزشی به تهیه کنندگی «علی سرتیپی» و نویسندگی «محمدرضا صدرعاملی» و «علی اصغری» ، زندگی «مرتضی نژادی» یک بازیکن قدیمی تیم ملی تکواندوی ایران را روایت می کند که اکنون بعد از هفت سال دوباره به تیم ملی بازگشته تا شاید این ‏بار بتواند به حقش برسد.

از طرفی یکی از بازیکنان تیم ملی تکواندو به نام «بهداد» که به «سونامی» معروف است، سخت مصروف تمرین است که در مسابقه‏‌ انتخابی بازی‏ های المپیک برنده شود و به المپیک راه پیدا کند و ورود مرتضی به تمرینات تیم ملی باعث می‏‌شود تا بهداد با یک رقیب جدی روبه‏‌رو شود.

«سونامی» برای نخستین بار در سال ۱۳۹۷ خورشیدی در سی و هفتمین دوره جشنواره فلم فجر به نمایش درآمد.

«بهرام رادان»، «رعنا آزادی ور»، «مهرداد صدیقیان»، «فرشته حسینی»، «محمدرضا غفاری»، «امیرمهدی ژوله»، «علیرضا شجاع نوری»، «علیرضا ورزنده» و ... از جمله بازیگران این فلم سینمایی می باشند.

«فرشته حسینی» بازیگر سینما و تیاتر ایران که اصالتی افغانستانی دارد در سال 1376 در تهران متولد شد.

«فرشته حسینی» نخستین بار به شکل حرفوی در فلم سینمایی «یلدا» به نویسندگی و کارگردانی «مسعود بخشی» و تهیه‌کنندگی «علی مصفا» ایفای نقش کرد.

فرشته حسینی

وی با بازی در فلم سینمایی «رفتن» به کارگردانی «نوید محمودی» موفق به کسب بهترین بازیگر زن برای بازی در این فلم از جشنواره بین‌المللی فلم مراکش شد. 

فرشته حسینی

فلم «شکستن همزمان بیست استخوان» ساخته «برادران محمودی» اثر دیگری است که «فرشته حسینی» در آن ایفای نقش کرده است.این فلم مدتی پیش در سینماهای ایران و افغانستان به نمایش درآمد.

هفت و نیم

از جدیدترین نقش آفرینی این بازیگر جوان افغانستانی می توان به فلم سینمایی «هفت و نیم» به کارگردانی «برادران محمودی» اشاره کرد که نخستین اکران خود را در چندی قبل در جشنواره فلم بوسان تجربه کرد.

گفتنی است فلم سینمایی «سونامی» به کارگردانی «میلاد صدرعاملی» شنبه 28 جدی(دی) ساعت 19:4به وقت تهران ، 20:45 به وقت کابل و 21:15 به وقت دوشنبه تاجیکستان در برنامه سینما آی فیلم شبکه آی فیلم2 مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.

ب م

نظر شما
ارسال نظر