نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
711
-
الف
+

«امید علیمردانی» بازیگر نقش رستم سریال «ستایش»+بیوگرافی

در این گزارش با «امید علیمردانی» بازیگر نقش «رستم» در سریال «ستایش» آشنا می شوید.

به گزارش آی فیلم 2، «امید علیمردانی» بازیگر، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران زاده ۲ اسد/مرداد ۱۳۶۴ هجری خورشیدی است.

امید علیمردانی دارای مدرک ماستری رشته فلم سازی و کارگردانی هنر‌های نمایشی از دانشگاه هنر است. در سال ۱۳۷۷ هجری خورشیدی با بازی در تیاتر فعالیت خود را آغاز کرد و پس از آن در سال ۱۳۷۸ با سریال «گل‌های آبی» به کارگردانی «حبیب الله کاسه ساز» وارد قاب تلویزیون شد.

وی با سریال «چهارچرخ» به کارگردانی «جواد مزدآبادی» در سال ۱۳۹۰ اولین تجربه حرفوی تلویزیونی خود را کسب کرد که به گفته خودش تجربه‌ای متفاوت و جذاب بوده است. در سال ۱۳۸۹ با فلم «ازدواج در وقت اضافه» به کارگردانی «سعید سهیلی» وارد عرصه سینما شد. 

اما نقطه عطف بازیگری امید علیمردانی در تلویزیون مربوط به بازی او در سریال ستایش و ایفای نقش «رستم» بود که توانست به خوبی از عهده این نقش در این سریال برآید.

وی در فصل سوم سریال «ستایش» نیز که هم اکنون از آی فیلم2 درحال نشر می باشد حضور داشت.

گفتنی است امیدعلیمردانی علاوه بر بازیگری به کار نویسندگی، کارگردانی و تهیه کنندگی نیز مصروف بوده و در سال روان با فلم «سایلنت» تهیه کنندگی را هم تجربه کرده است.

«چارچنگولی» (1387)، «به کجا چنین شتابان» (1388)، «چهارچرخ» (1390)، «ستایش 2» (1392)، «دیوار شیشه ای» (1396)، «دنیای گمشده» (1397) و «ستایش 3» (1398) از دیگر آثار تلویزیونی آقای علیمردانی می باشد.

هم چنین وی در فلم های «ازدواج در وقت اضافه» (1389)، «نارنجی پوش» (1391)، «قصه پریا» (1390) و «خفگی» (1396) حضور داشته است.

گفتنی است چندی پیش خبر فوت این بازیگر ایرانی در یک سانحه ترافیکی در فضای مجازی نشر شد که بلافاصله تکذیب شد.

 ع ا/ ب م

نظر شما
ارسال نظر