نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
458
-
الف
+

مروری بر کارنامه هنری «محسن میرزا زاده» به بهانه سالروز تولدش

در این گزارش به بهانه تولد «محسن میرزازاده» مروری بر کارنامه هنری این خواننده ایرانی داریم.

به گزارش آی فیلم 2 ،«محسن میرزازاده» خواننده ایرانی در ۱ دلو(بهمن) ۱۳۵۷ در مشهد به دنیا آمده و دارای تحصیلات دانشگاهی می باشد.

پدرکلانش «لاچین بیگ» از نوازندگان چیره دست دوتار در زمان خود بوده است ميرزازاده تا كنون مقام های زيادی در جشنواره های محلی و كشوری بدست آورده است.

وی به عمر یازده سالگی نوازندگی را شروع کرده است. هر چند نخستین بار ساز را در دست پدر دیده است که برای دلش می نواخته، ولی الفبای ساز را از «بهنام تاجیانی» در دل به یادگار دارد و به آن می بالد.

میرزازاده که در نواختن سازهای  دوتار، سه تار، تار و دیوان مهارت دارد، فعالیت رسمی خود را در عرصه خوانندگی از سال ۸۳ شروع کرد. سبک موسیقی وی «فیوژن» یعنی تلفیقی از موسیقی محلی و پاپ می باشد.

«كوات»نام آلبومی است كه باعث شهرت چشمگير اين هنرمند ایرانی شد و در آن سوی مرزها هم جاودانه گشت.

عضويت در اركستر ملی و نوازندگی تار،سه تار و ديوان و آهنگسازی موسيقی فلم را هم بايد به كارنامه هنری محسن میرزازاده افزود.

محسن میرزازاده که عضو نوازندگان ارکستر ملی ایران است، مقام دوم جشنواره فجر در سال 1376 و مقام اول نوازندگی دوتار در جشنواره آواها و نواهای دفاع مقدس ایران در سال 1383 را کسب کرده است و در سال 1384 در جشنواره آواها و نواهای شیراز حائز رتبه نخست شده است و در همایش های متعددی نیز در سطح کشور ایران هنرنمایی کرده است.

محسن میرزازاده اولین کنسرتش را درماه جدی (دی) ۹۶ با عنوان کنسرت بزرگ کرمانجی برگزار کرد که با استقبال زیادی مواجه شد.

آهنگ های «بهارم بهارم»، «ارمان ارمان»، «دومان»، «شوان»، «وگر»، «دستمال شامی»، «سلاما من»، «امام زمان»، «ناز مه که»، «یاوار»، «خجه لوره»، «پنجره طلا»، «بی دلم»، «بهار»، «خه راو دکم قه جه ریا ته»، «سرکانی»، «مرحم عشق»، «یار یار»، «لیلی»، «ساته را دینم»و «شاسیار» با صدای این این آوازخوان در بازار موسقی ایران نشر شده است.

م ا 

نظر شما
ارسال نظر