نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
1331
-
الف
+

بازیگران ایرانی که نقش افغانستانی ایفا کردند/محمدرضا غفاری (2)

در این گزارش با «محمدرضا غفاری» یکی از هنرپیشه های سینمای ایران که سابقه ایفای نقش افغانستانی را در کارنامه هنری خود دارد ، آشنا خواهید شد.

به گزارش آی فیلم 2، وجود اشتراکات فرهنگی ، هنری ، زبانی ، دینی و تاریخی همیشه بستری مناسب برای همکاری های مشترک ملت های ایران ، افغانستان و تاجیکستان در زمینه ساخت فلم و سریال ها بوده است .

بازی در نقش کرکترهایی که ویژگی قومی، زبانی یا شخصیتی متفاوتی دارند همیشه فرصت مناسبی برای بازیگران قلمداد می شود تا توانایی های بالقوه خود را بروز دهند.

در پیوند با این موضوع بازیگران ایرانی بسیاری در فلم ها و سریال های گوناگون در نقش یک افغانستانی ظاهر شده اند و هر یک به نحوی زندگی مردم افغانستان را به تصویر کشیده اند.

در این راستا طی سال های اخیر هنرمندان ایرانی بسیاری بودند که با ایفای کرکتر یک زن یا مرد افغانستانی سعی داشتند تجربیات جدیدی را به کارنامه هنری خود اضافه کنند. 

در این گزارش که دومین اشاره ما به هنرنمایی بازیگران ایرانی به حیث یک کرکتر افغانستانی است به سراغ «محمدرضا غفاری» رفته ایم : 

«محمدرضا غفاری» در تاریخ 6 اسد(مرداد) 1364 خورشیدی به دنیا آمد. وی به خاطر علاقه اش به بازیگری وقتی 17 ساله بود به کلاس های بازیگری رفت و سه سال بعد از همان کلاس ها به «پوران درخشنده» کارگردان کهنه کار سینمای ایران معرفی شد.

محمدرضا غفاری

با اولین تجربه بازی در فلم سینمایی «رویای خیس» سال 1384 خورشیدی در کنار «افسانه پاکرو» دیده شد و در مسیر حرفوی بازیگری قدم نهاد.

محمدرضا غفاری

«محمدرضا غفاری» در سال 1391 خورشیدی با فلم «فرشتگان قصاب» ساخته «سهیل سلیمی» در نقش «فرهاد» پسرجوان افغانستانی به سینماهای ایران آمد.

«فرشتگان قصاب» به نویسندگی «سهیل سلیمی» روایتی از حضور نیروهای امریکا در خاک افغانستان و جنایت‌های آنان در قاچاق اعضای بدن کودکان افغانستانی می باشد.

آقای «غفاری» چندی پیش در مصاحبه ای با خبرنگار آی فیلم 2 درخصوص تجربه بازی اش در فلم گفت و اینکه برای نقش آفرینی در این فلم به مدت سه ماه یک معلم زبان افغانستانی داشته است.

یکی از خصوصیات حرفوی بیوگرافی «محمدرضا غفاری» آن هست که در مدت زمان بازیگری اش هم در تلویزیون و هم در سینما ایفای نقش کرده است.

«سونامی»، «جاده قدیم»، «در وجه حامل»، «آباجان»، «بیست هفته»، «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»، «کوچه بی‌نام»، «برف»،«فرشتگان قصاب»، «قاعده تصادف»، «گس»، «انتهای خیابان هشتم»، «گیرنده» و تله روباه» ازجمله فلم هایی هستند که آقای غفاری در آن ها به ایفای نقش پرداخته است.

غفاری در سریال های تلویزیونی با نام‌های «گاهی به پشت سر نگاه کن»، «آشپزباشی»، «ستاره‌های سوخته»،«یک مشت پر عقاب» نیز نقش آفرینی کرده است.

محمدرضا غفاری

«محمدرضا غفاری» در سال های اخیر با «نوید محمودی» و «جمشیدی» 2 سینماگر افغانستانی مقیم ایران همکاری داشته که نتیجه این همکاری نقش آفرینی او در  2 سریال «سایه بان(1396)» و «دلدار(1398)» می باشد.

وی همراه فعالیت در بخش بازیگری ، به هنرهای رسامی علاقه دارد و به گفته خودش قصد دارد روزی یک نمایشگاه رسامی افتتاح کند.

بیشتر بخوانید :

بازیگران ایرانی که نقش افغانستانی ایفا کردند/رضا کیانیان (1)

اختصاصی/«محمدرضا غفاری»: به همکاری با برادران محمودی افتخار می کنم

م ح/ ب م

نظر شما
ارسال نظر