نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن
فارسی English عربي
510
-
الف
+

نمایشی از افغانستان در «کابل در عمق میدان»

نمایشگاه عکس «کابل در عمق میدان» در «تهران» برگزار می شود.

به گزارش آی فیلم2، «مریم‌ مزروعی» عکاس‌ اجتماعی، تصاویری از سفرهای خود به افغانستان را در نمایشگاهی با عنوان «کابل در عمق میدان» به نمایش می‌گذارد.

این عکاس اجتماعی که تاکنون  نمایشگاهی از شهر موصل، آن زمان که در تصرف داعش بود، برگزار کرده در این نمایشگاه، زندگی روزمره افغانستانی‌ها را به تصویر درآورده است.

به گفته مزروعی در «کابل در عمق میدان» تلاش شده، عکس‌هایی متفاوت با آنچه رسانه‌های رسمی نشان می‌دهند ارائه شود‌، همچنین این عکس‌ها با تصاویری که تنها نشان‌دهنده جنگ و فقر و ویرانی در این منطقه جغرافیایی است نیز تفاوت دارد.

این عکاس و روزنامه‌نگار، هدف از برگزاری نمایشگاه «کابل در عمق میدان» را نزدیک شدن بیشتر مردم  ایران و افغانستان به یکدیگر می‌داند و می‌گوید: افغانستان در واقع بزرگترین متحد فرهنگی ماست. چراکه هر دو به یک زبان صحبت می‌کنیم و دارای یک خاستگاه فرهنگی و ادبی هستیم و یکی از بهترین راه‌حل‌های رسیدن به صلح در منطقه ارتباط  و فهم بیشتر مردمان با یکدیگر است.

این نمایشگاه که در آن ۲۳ قطعه عکس خیابانی از کابل به نمایش درآمده است از ۱۵ تا ۲۵ قوس (آذر) در گالری آ به نشانی کریم خان، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره ۷ برپا خواهد بود.

ب م

نظر شما
ارسال نظر