نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
288
-
الف
+

«علیشیر کریم اف» آوازخوان سرشناس قزاقستان ترانه «ازبکستان» را اجرا کرد

آوازخوان سرشناس قزاقستان ترانه «ازبکستان» را اجرا کرد.

به گزارش آی فیلم2، بعد از اجرای پارچه «آتامکین» توسط «جان رومی»، آوازخوان مشهور ازبکستان برای مردم قزاقستان، «علیشیر کریم آف»، آوازخوان سرشناس قزاق در پاسخ به این ابتکار همتای ازبکی اش، پارچه «ازبکستان» را با زبان ازبکی اجرا کرد.

«علیشیر کریم آف» در پیوند با این حرکت فرهنگی گفته است: در این روزگار نابسامان ما باید تمام نیروی خودرا در جهت تقویت و تعمیق روابط فرهنگی و تاریخی صرف کنیم. قزاقستان و ازبکستان دو کشور دوست سال ها در کنار هم زندگی کرده اند و از سابقه دیرینه دوستی و برادری برخوردارند. آهنگ جان رومی در جامعه قزاقستان با موج عظیم اقبال مواجه شد و تصمیم گرفتم ترانه معروف «ازبکستان» را به مردم ازبکستان تقدیم نمایم.

ترانه «ازبکستان» در این کشور بسیار شهرت دارد و آوازخوان قزاق نیز آن را با مهارت ویژه اجرا کرده که در ازبکستان با استقبال صمیمی روبرو شده است.

«علیشیر کریم آف شکورویچ» زاده 28 اکتبر 1985  میلادی در شهر طاراز است. وی اصالتا ازبک می باشد. او برای اولین بار در سال 1991 و در پنج سالگی در مسابقه آوازخوانی اشتراک کرد و برنده این رقابت گردید، همچنین در سال های 1995 در ترکیه ، 1997 در بلغارستان و 1998 در اتریش در چند رقابت اشتراک نمود.

وی در سال 2003 در دانشکده آکادمی ملی هنر قزاقستان پذیرفته شد و در سال 2004 در رقابت ملی حضور یافت و مقام دوم را کسب کرد. در سال 2007 ، او در یک رقابت جهانی هنری در هالیوود موفق به کسب دو مدال طلا شد و در سال 2010 اولین آلبوم خود را منتشر کرد.

کریم اف همچنین به حیث نوازنده در جامعه هنری قزاقستان فعالیت می کند و با اجرای کانسرت های مختلف از محبوبیت بالایی برخوردار است.

در ویدیو بالا اجرای ترانه «ازبکستان» توسط «علیشیر کریم اف» را تماشا می کنید.

ع ا

نظر شما
ارسال نظر