نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
241
-
الف
+

آیفیلم۲ استعدادهای پنهان مهاجران افغانستانی در موسیقی را کشف می‌کند

در این گزارش با جزئیات برگزاری مسابقه استعدادیابی خوانندگی آیفیلم2 «نواهنگ» بیشتر آشنا می شوید.

به گزارش آی فیلم 2، «نواهنگ» عنوان مسابقه بزرگ آوازخوانی است که قرار است توسط شبکه «آی فیلم2» برای آوازخوان های با استعداد «افغانستانی» مقیم ایران، برگزار شود.

مسابقه «نواهنگ» قصد دارد با برگزاری یک رقابت نفس گیر میان آوازخوان های افغانستانی مقیم ایران به کشف استعدادها و معرفی آنان بپردازد.

«هادی کریمی» گرداننده مسابقه «نواهنگ» با حضور در برنامه «پنجره آی فیلم» جزئیات برگزاری این مسابقه را توضیح داد.

وی در مورد نحوه برگزاری مسابقه «نواهنگ» عنوان کرد: پروسه این مسابقه با نشر یک اعلام رسمی آغاز شد و کسانی که شرایط اشتراک در این مسابقه را داشتند ویدیو های خود را ارسال کردند که شامل تعداد زیادی بود. 

 کریمی اظهار کرد : پس از بررسی های اولیه این ویدیو ها، بیشتر از 110 نفر انتخاب و  ارزیابی شدند و نهایت تعداد 48 نفربرای رقابت در پروسه اصلی  نواهنگ گزینش شدند  و این 48 نفر در قالب ۱۲ گروه چهار نفره به ارائه توانمندی‌های خود می پردازند.

 او افزود : در مرحله بعد، ۱۲ نفر از اشتراک کنندگان به مرحله نیمه نهایی راه می یابند و در سه گروه چهار نفره رقابت می کنند.

هادی کریمی تاکید کرد: در نهایت سه برگزیده نیمه نهایی نیز در برنامه فاینال با یکدیگر مسابقه داده و رتبه های اول تا سوم مشخص می شود.

وی ادامه داد:  از 48 نفر حاضر در این رقابت علاوه بر3 نفری که به مرحله نهایی راه پیدا می کنند، یک نفر با رای مردمی انتخاب می شود.

کریمی در مورد داوران ارزیابی کننده این مسابقه اظهار کرد : یکی از داوران حاضر در بخش ارزیابی، از آوازخوان های نسل مهاجر آقای «عارف جعفری» هستند که بیشتر از لحاظ افغانستانی بودن موسیقی؛ شرکت کننده گان را ارزیابی می کنند.در کنار او داور بعدی مسابقه آقای «مهرداد هویدا» هستند، که مردم افغانستان وی را از طریق شبکه آی فیلم 2 با  آوازخوانی تیتراژ سریال «مسافری از هند» می شناسند.

وی بیان کرد: گفتنی است «هویدا» در محضر استادان موسیقی مطرح افغانستانی چون «رحیم خوشنواز»، استاد «امیر محمد» و استاد «عندلیبی» شاگردی کرده است و اشراف کاملی به موسقی افغانستانی دارد.

گرداننده مسابقه «نواهنگ» گفت : داور ارزیانی بعدی ما داکتر «محمدرضا چراغعلی» از تنظیم کننده های مطرح موسیقی ایرانی است که معروف ترین اثر ایشان در تاجیکستان اجرا و آهنگ سال آن کشور شد. یکی از مشهور ترین کارهای ایشان که در بین مردم فارسی زبان افغانستان و تاجیکستان  شناخته شده است تنظیم آهنگ پارچه «صیاد» با آوازخوانی استاد «علیرضا افتخاری» است. 

«هادی کریمی» گفت : داور بعدی این مسابقه آقای «امیر تاجیک» آوازخوان مطرح ایرانی است که اشتراک کنندگان در دسته پاپ را داوری می کنند. از مطرح ترین فعالیت های ایشان که  در کارنامه آوازخوانی شان  جهانی است آوازخوانی آهنگ رسمی ایران در «جام جهانی 2006 آلمان» است.

گفتنی است «امیر تاجیک» برای مخاطبان شبکه آی فیلم 2، با آوازخوانی برای تیتراژ خاطره انگیز سریال «زیرآسمان شهر» شناخته شده است.

در پیوند با این خبر بخوانید :

مسابقه خوانندگی «نواهنگ»؛ فرصتی طلایی برای خوانندگان مهاجر در ایران

م ا 

نظر شما
ارسال نظر