نشرات زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
فارسی English عربي
49
-
الف
+

امشب می بینید؛ دیدار «بوعلی سینا» با برادرش

در این ویدیو خلاصه ای از مهم ترین وقایع قسمت دهم سریال «بوعلی سینا» را تماشا می کنید.

در قسمت دهم سریال «بوعلی سینا» که امشب از شبکه آی فیلم 2 نشر می شود،می بینید؛ «بوعلی سینا» زمانی که وارد قلمروی ری و حکومت «آل بویه» می شود مورد حمایت و لطف و عنایت «سیده ملک خاتون» قرار می گیرید ولی چون فرستادگان «سلطان محمود غزنوی» در پی او به دربار «آل بویه» می آیند تصمیم می گیرد که آنجا را ترک می کند و به همدان در قلمرو «امیر شمس الدوله دیلمی» وارد می شود و ...

به گزارش آی فیلم 2، «بوعلی سینا» یک سریال تلویزیونی به کارگردانی «کیهان رهگذار» تولید سال ۱۳۶۴ است که به زندگی بوعلی سینا، دانشمند بزرگ می‌پردازد.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: «بوعلی» نوجوان در «بخارا»، امیر «نوح بن منصور سامانی» را مداوا می‌کند. سه پسر «امیر» با مسموم کردن غذای پدر درصدد کشتن او بوده‌اند. «بوعلی» ماجرا را بر ملا می‌کند و «امیر زادگان» بر او کینه می‌گیرند. سلطان «محمود غزنوی» دو فرستاده به خانه «بوعلی» می‌فرستد و او را به دربار خود می‌خواند. به فرستاده ها اطلاع می‌دهند که «بوعلی» در دربار سامانیان است.

امین تارخ، فیروز بهجت‌محمدی، جمشید لایق، اسماعیل محرابی، چنگیز وثوقی، سرور نجات‌الهی از بازیگران اصلی این سریال هستند.

 سریال «بوعلی سینا» هر شب ساعت 20:00 به وقت تهران ، 21:00 به وقت کابل و 21:30 به وقت دوشنبه تاجیکستان برای مخاطبان آی فیلم 2 نشر می شود.

بیشتر بخوانید :

دانلود سریال «بوعلی سینا»

م ا 

نظر شما
ارسال نظر