پخش زنده
دانلود اپلیکیشن اندروید دانلود اپلیکیشن اندروید
English عربي
1370
-
الف
+

راهیابی ۷۹ اثر در مرحله نهایی جشنواره تجسمی فجر

۷۹ اثر به بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره تجسمی فجر راه یافتند.

 ۷۹ اثر به بخش خوشنویسی یازدهمین جشنواره تجسمی فجر راه یافتند.

به گزارش آی‌فیلم به نقل از روابط عمومی جشنواره،  امیراحمد فلسفی  دبیر رشته خوشنویسی یازدهمین جشنواره تجسمی فجر، درباره مرحله نخست داوری آثار خوشنویسی اظهار کرد: ممکن است پس از رسیدن اصل آثار، تعداد محدودی از آن‌ها به دلیل مغایرت با تصویر حذف شوند، ولی در حال حاضر از میان ۵۵۰ اثر رسیده به دبیرخانه، ۷۹ اثر انتخاب شده اند.

وی افزود:در مرحله بعد و در تاریخ ۲۵ دی ماه اصل این آثار با تصویرشان مطابقت داده می‌شود و تکلیف نهایی تعداد آثار بخش خوشنویسی مشخص می‌شود. مرحله آخر داوری هم انتخاب اثر منتخب و شایسته تقدیر است.

فلسفی ادامه داد: با توجه به اینکه امسال دو سالانه خوشنویسی داشتیم، اما با این حال استقبال از جشنواره فجر خوب بود و آثار خوبی به دبیرخانه جشنواره آمد.

دبیر بخش خوشنویسی جشنواره فجر افزود: از نظر من توان خوشنویسی کشور بسیار بالاست و می‌توان در سال‌های آینده میزبان آثار بیشتر و بهتری بود. وقتی هنر‌ها از هم تفکیک می‌شوند هنرمندان رشته‌هایی مثل خوشنویسی می‌دانند که کارهایشان بهتر دیده می‌شود. به همین دلیل انگیزه بیشتری برای شرکت در این رویداد هنری دارند و روی کار اصلی خود تمرکز می‌کنند از این رو تفکیک بخش‌های جشنواره قطعا روی حضور خوشنویسان تاثیر مثبت داشته است.

فلسفی با بیان اینکه  داوری امسال بهتر و منصفانه‌تر بود، بیان کرد: در سال‌های قبل با وجود رشته‌های متنوع هنری داوری عادلانه‌ای روی هنر خوشنویسی نبود.  

این هنرمند خوشنویس ادامه داد: با توجه به تجربه و سابقه داوران بخش خوشنویسی، خوشبختانه در داوری اولیه مشکلی نداشتیم و در ساعت‌های محدودی آثار منتخب برای نمایش در نمایشگاه انتخاب شدند. در این مرحله منتظر هستیم که اصل آثاری که تصویرشان را بررسی کردیم به دبیرخانه برسد تا بتوانیم در مرحله بعد هم آن‌ها را  بررسی کنیم.

گفتنی است یازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‏می ‏شود. در این ‏جشنواره سید امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی دبیری اجرایی  ‏هستند. ‏

ه خ / ص گ

نظر شما
ارسال نظر